samandamvatan@gmail.com 026-34809914 / 026-34809617

شجره سگ شجره نامه سگ شجره سگ ثبت سگ صدور شجره ثبت رکوردگیری سگ سامان دام وطن SDV Kennel Club آزمایشات دی ان ای مرکز تحقیقات و ثبت نژاد ژرمن شپهرد

شجره‌نامه چیست؟

فهرست منظمی‌است که نسبت سگها  با یکدیگر را نشان میدهد؛ رایج‌ترین این نسبت‌ها، نسبت پدر و مادر و فرزندی‌است. در این گونه شجره نامه ، در یک خانواده، نام پدران را در بالا  و مادران را در پایی هر نسل مشاهده مینمایید که به ترتیب پشت سر هم قرار گرفته اند.

دوره زندگی هر سگ را تا وقتی که جای خود را به دیگری بدهد، نسل می‌نامند که واژه آن به معنی فرزند است.

شجره نامه سگها فقط دربردارنده فهرست پدران و مادران میباشد که مثلاً پس از گذشت یک نسل، پسر جای پدر را در ان میگیرد و به همین ترتیب نسلها در شجره ثبت میشود.

یک شجره دربرگیرنده گروهی از سگهاست که با یکدیگر پیوند خویشاوندی دارند. در مرحله اول، شجره  بیانگر نسبت سگها با یک‌دیگر است و شجره نامه  ساده‌ترین وسیله برای نشان‌دادن روابط  خویشاوندی و سیر تکثیری سگها خواهد بود.

شجره نامه ها چهارچوبه مناسبی برای ارائه و شناخت رویدادهایی از مسابقات و ازمایشات صورت گرفته در روی سگها هستند و دستاوردهای بزرگ انان را تا حد ممکن ثبت منمایند.

دومین کاربرد شجره نامه هاا، بازشناسی سگهایست که  هم‌نام یکدیگر بوده‌اند و از همین طریق میتوان با سرچ پدر و مادر و یا کد ثبت سگ و شماره میکروچیپ در کمتر از چند ثانیه  نصبت انان را مشاهده نمایید

قابل ذکر است که کلیه شجره های صادر از   SDV kennel club  دارای شرایت و مقررات زیر میباشد.

۱٫ داشتن میکروچیپ برای هر قلاده الزامیست.در صورت نداشتن میکروچیپ مرکز اقدام به نصب ان با تعرفه بسیار مناسب ،دارای کد رسمی کشور  ۳۶۴ برای مراجعین خواهد نمود.

۲٫کلیه سگهای وارداتی که دارای شجره هستند میتوانند با دریافت کد انحصاری مرکز در روند پرورش سگهای کار اقدام به صدور شجره برای تولیدات برتر خود باشند

۳٫ثبت و رکورد گیری دقیق ۲۹ مورد از علائم فیزیکی توسط پرسنل اموزش دیده بخش ثبت و صدور شجره

۴٫برداشت ۱۵۰ تار مو همراه با پیاز مو جهت نمونه گیری و ثبت در بانک اطلاعات نژادی و ژنومیک، که برای اولین بار در کشور توسط تیم و اساتید دانشگاهی کشور حمایت و به بهره برداری رسید.

۵٫به همراه داشتن شناسنامه دامپزشکی جهت انجام امور ثبت و صدور مدارک الزامیست و حداقل زمان چکاب یا اخرین مراجعه به دامپزشک میبایست کمتر از سه باشد.

۶٫به هدف اصلاح نژاد و صادرات تولیدات برتر کشور از ثبت سگهای میکس و دارای اصالت پایین و غیر استاندارد معذوریم.

شما عزیزان میتوانید با خیالی اسود از یک خرید عالی لذت برده و با دریافت این نوع از خدمات (شجره)

خرید خود را در هر زمان از سایت SDV  استعلام نمایید.

SDV kennel Club

ارایه دهنده خدمات نوین و با استاندارد جهانی 

sdv-c